11
Ağustos
2014
Yorum Yok
Güncel
Bu alana reklam verin

2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimi

Dün, Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kenetlendi. Yerel seçimlere nazaran sakin geçen Cumhurbaşkanlığı seçimleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ın galibiyetiyle sonuçlandı. Dikkat çeken asıl unsur, diğer 2 adayın oy oranlarıydı. 13 partinin desteklediği çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu 38,59 oy aldı. Bir diğer aday Selahattin Demirtaş ise %9,80 oy aldı. HDP adına seçime giren Selahattin Demirtaş, parti tarihindeki en yüksek oy oranını alarak, Türkiye seçim barajına ulaşmıştır. Yani bu durumda HDP bu oy sonuçlarına göre, 2015’te yapılacak Milletvekilliği seçiminde adayların bağımsız olarak meclise girmesi yerine direk parti adıyla girdikleri taktirde baraj seviyesini aşmış olacaktır. Bu da bir önceki seçimde %4,67 alan partinin bu kadar kısa bir zamanda çok büyük bir başarı sağladığının kanıtıdır.

 

Sonuç itibarı ile Eski Başvekil Recep Tayyip Erdoğan %51,7 oy oranıyla Türkiyenin Yeni Reis-i Cumhur olmuştur. !İnşallah Vatanımıza ve milletimize hayırlı olmasını temenni eder, düzgün bir yönetim sergilemesini niyaz ederim.

 Cihan Haber Ajansı 2014 Cumhurbaşkanlığı Türkiye Geneli seçim sonuçları

Anadolu Ajansı 2014 Cumhurbaşkanlığı Türkiye Geneli seçim sonuçları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Seçim Sonrası Konuşması;

HDP Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş’ın Seçim Sonrası Konuşması;

Çatı Aday Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Seçim Sonrası Konuşması;

Bir önceki yazım olan Bir Medeniyet Kendi Düşerken (Musul) başlıklı makalemde Irak ve Şam İslam Devleti, isid ve Musul hakkında bilgiler vermekteyim.

Bu alana reklam verin
[ Benzer Yazılar ]
[ Ne Demişler ? ]

İçerik, yazı ara
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Twitter'da Takip Edin !
  • 4 Adımda Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri https://t.co/WOQJCu2NLZ
  • Google Plus Profilim