25
Ocak
2016
1 Yorum
Benim Dünyam
Bu alana reklam verin

4 Adımda Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri

Bu anlatacağım yöntemlerle ingilizcenizi çok kolay ve eğlenceli bir şekilde geliştirebilirsiniz. Burada yazılanlar sağdan soldan toplama bilgiler değildir. Tamamıyla kendi denemelerim ve kullanmış olduğum uygulamalarla alakalıdır. Aşağıdaki uygulamalardan en az iki tanesini günlük pratiklerle yapıp beraberinde ise voscreen kullanarak yapabilirsiniz.

İngilizce hayatımızın bir çok yerinde karşımıza çıkmaktadır. Öğrenmesi zor olan öğrendikten sonra da zevkli olan bu yabancı dili sizlerin daha kolay öğrenebilmesi için hazırlanmış olan uygulamalarla işinizi kolaylaştırıyor. Kendim kullandığım bu yöntemlerde ingilizceyi kolayca öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki vereceğim dil öğrenme sistemlerini kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

4 adımda ingilizce öğrenme Yöntemleri

1. Duolingo

Kendim de kullandığım etkili bir dil öğrenme servisi. Dünyada en popüler dil öğrenme yöntemlerinden biri olan duolingo ile günlük pratikler yaparak kısa zamanda ingilizce öğrenebilirsiniz. Cümle bazlı dil öğrenme, dinleme ve konuşma tekniğini bu uygulama ile öğrenebilirsiniz. İngilizce dışında bir çok dil desteği bulunmaktadır.

Duolingo ile ingilizce öğrenme

2. Memrise

Aynı şekilde tarafımdan kullandığım ve duolingo ile günlük olarak pratik yaptığım bir uygulamadır. Duolingo’ya göre kelimeleri hafızaya yer etme sistemiyle çalışmaktadır. Gösterilen kelimeyi unutacağım derdi olmadan sık sık karşınıza çıkarıp beyninize yer etmektedir. Bu vesileyle öğrenilen kelimelerin unutulması azalıyor. Pro üyelik alarak sesli ve görüntülü olarakta öğrenme imkanı sunmaktadır.

memrise ile ingilizce öğren

3. Lingualeo

Tarafımdan çok sık kullanılan bir uygulama değildir. İncelediğim kadarıyla çok geniş kelime haznesine sahip olan lingualeo kullanıcıları için kelime hafıza yerleştirme, öğrenilen kelimeleri pratik yapma gibi özellikleri mevcut. “Orman” adını verdikleri bölümde ise harika uygulamalar  bulunmaktadır. Bu uygulamalar TED videoları, Müzik dinlemek, film kesitleri gibi bölümlerden oluşmakta olup, konuşan kişinin söyledikleri ayrıca alt yazı ingilizce olarak verilmektedir. Verilen alt yazıya tıklandığı taktirde türkçe anlamını da vermektedir.

lingualeo ile ingilizce öğren

4. Voscreen

Yukarıda vermiş olduğum uygulamalarla ingilizce kelimeleri öğrenmekle alakalıydı. Voscreen ise daha çok kelimelerin kulağınıza aşina olması ve dinleme seviyenizi arttırmak için hazırlanmış bir sistem. Bu sistemde filmlerden kesitler sunulup, size soru sormaktadır. Hem eğlenceli hemde öğretici olması vesilesiyle sık kullandığım bir uygulamadır. Duolingo ve Memrise ile birlikte kullandığım harika bir sistem. Şiddetle tavsiye ederim.

voscreen ile ingilizce öğren

 

Bir önceki yazım olan Samsung, Galaxy S6 ve S6 Edge yeni videolarını yayınlandı başlıklı makalemde Exynos 7420, Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge hakkında bilgiler vermekteyim.

Bu alana reklam verin
[ Benzer Yazılar ]
 • Yeni Telefonum: LG G3 D855 32GB


  Teknoloji artık hayatımızın içine, damarlarımıza kadar işlemiş durumda. Hal böyle olunca, web sayfalarıyla bu kadar haşır neşir bir[...]
 • Kart27 ve Otobüs cambazlığı..


  Efendim, 23.01.2011 tarihinde saat 21:55 sularında arkadaşım Deniz ile otobüs durağında otobüs beklerken bir anda aklıma kartımın[...]
 • Şerefsiz Taksici!


  Daha önce taksicilerle ilgili bir çok yazı okumuş, hikaye duymuştum. Bir çoğu için yok yaa bu kadar da olmaz diyordum ama evet, oluyormu[...]
 • Telekom macerası


  Günlerden birgün bendeniz türk telekom bünyesinde muhasebe idaresine bakarken birgün şefime telefon gelir. Telefondaki kişi bize bir ihbar[...]
[ Ne Demişler ? ]

 • Sinem
  May 6, 2016 / Saat: 18:21

  kolay bir şekilde ingilizce öğrenmek için olmazsa olmazlardan. çok sağolun

 • İçerik, yazı ara
  Sponsor
  Sponsor
  Sponsor
  Sponsor
  Sponsor
  Sponsor
  Sponsor
  Sponsor
  Twitter'da Takip Edin !
 • 4 Adımda Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri https://t.co/WOQJCu2NLZ
 • Google Plus Profilim