6
Temmuz
2016
Yorum Yok
Güncel
Bu alana reklam verin

4G Kullanıcısı 530 Milyonu Aştı!

Dünya genelinde teknoloji konusunda öncü ülkelerden birisi olan Çin, kurduğu 4G alt yapısı ile birlikte bu alanda tüm ülkelere fark atmayı başardı. Gelişmiş 4G alt yapısı sayesinde kişilerin teknolojiden sorunsuz bir şekilde yararlanmasını sağlayan Çin, bu konuda 530 milyon aboneye ulaşmış durumda. Yakalanan bu istatistikler ile birlikte Çin Amerika Birleşik Devletleri ve tüm Avrupa Birliği ülkelerini de geçmeyi başarmış durumda. Bu açıdan önümüzdeki günlerde yakalanması beklenmeyen Çin’in daha fazla aboneye ulaşması da bekleniyor.

2 Milyon İstasyon Devrede!

Mart ayı itibariyle 4G baz istasyonları ile ilgili yapılan paylaşımlarda istasyonların 2 milyona çıktığı belirtilirken, 2016 sonuna kadar 530 milyon olan abone sayısının 630 milyon olması bekleniyor. Bu bakımdan Çin’de çıta oldukça yüksek tutulmuş durumda. Ülkedeki internet kullanıcısı ise 700 milyona ulaşmış durumda.

Altyapının gelişmesi önemli bir pazar da yaratırken, ülkede şu anda 5G çalışmaları yapılıyor. 4G’nin ardından 5G’ye geçiş yapılacak ülkede 5G için hedef tarih 2020. şu anda 4G ile 100 megabit hız kullanıma sunulurken, 5G ile birlikte bu hızda 10 kata varan bir artış yaşanması bekleniyor. 5G ile hedeflenen hız ise 1000 megabit.

Bir önceki yazım olan Sürücüsüz Minibüsler Yollara Çıkacak! başlıklı makalemde Sürücüsüz Minibüs ve Sürücüsüz Minibüsler hakkında bilgiler vermekteyim.

Etiketler:
Bu alana reklam verin
[ Benzer Yazılar ]
[ Ne Demişler ? ]

İçerik, yazı ara
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Twitter'da Takip Edin !
  • 4 Adımda Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri https://t.co/WOQJCu2NLZ
  • Google Plus Profilim