10
Nisan
2016
Yorum Yok
İnternet
Bu alana reklam verin

ABD Drone’u Fuhuş Operasyonu İçin Kullandı

Drone’ların eğlence amacı dışında kullanım alanı gün geçtikçe genişliyor. Bu anlamda çok farklı örnekler verebiliriz. Kız öğrenci yurdunda sapıklık için, evden çıkmaya üşenip sigara almak için, balık tutmak için gibi. Büyük şirketlerin (özellikle e-ticaret işi yapan) ürünleri drone’larla transfer etmek gibi bir planları da var fakat bunun için sanıyorum biraz daha zamana ihtiyaçları var. Derken drone’larla ilgili AB’den çok farklı bir haber karşımıza çıktı.

ABD’nin Oklahoma eyaletinde fuhuş yapılmasına karşı olan aktivist bir grup, haftalardır takip ettiği hayat kadınlarından bir tanesini takip ettikleri drone’la suç üstü yakaladı. 27 yaşındaki hayat kadını, 75 yaşındaki Douglas Blansett’in (maşallah amcama) aracına bindikten sonra ıssız bir yerde durdular. Aktivist grup, daha sonra kaydettiği görüntüleri bölge savcılığına iletti.

Dava 2015’in Aralık ayında sonuçlanmış ve her iki tarafa da 500’er dolar (aktivistler ve fuhuş yapanlar) para cezası verilmiş. ABD’deki sosyal medya platformlarında ise bu durumla ilgili farklı görüşler hakim. Bir taraf aktivistlerin suçu ortaya çıkardığını savunurken diğer taraf ise özel hayatın ihlal edildiğini düşünüyor.

Bir önceki yazım olan 35 Köpek Balığı İle Bir Gece Kalmak Ücretsiz! başlıklı makalemde airbnb ve Aquarium de Paris hakkında bilgiler vermekteyim.

Bu alana reklam verin
[ Benzer Yazılar ]
[ Ne Demişler ? ]

İçerik, yazı ara
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Twitter'da Takip Edin !
  • 4 Adımda Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri https://t.co/WOQJCu2NLZ
  • Google Plus Profilim