31
Mart
2016
Yorum Yok
İnternet
Bu alana reklam verin

Amazon İsyan Etti: Uyduruk USB-C Kablolarına Dikkat!

Apple‘ın ilk kez 2015 yılında yeni MacBook serisinde yer verdiği USB Tip C giderek daha fazla cihazda karşımıza çıkmaya başladı. Sadece dizüstü bilgisayarlarda değil, akıllı telefonlardan tablete birçok mobil cihazda  yer almaya başlayan yeni bağlantı teknolojisi, geleceğin standartı olma yolunda ilerliyor.  Ucuz İsimsiz Ürünler İşe Yaramıyor! Buna rağmen, USB Tip C ya da kısa adıyla USB C henüz yolun çok başında. İlk dönemini yaşayan bu teknolojinin bileşenleri de henüz çok yaygın değil. USB C kabloları ya da adaptörleri birçok üretici tarafından satışa sunulsa da, fiyatlarının yüksekliği nedeniyle üçüncü parti üreticilerin “isimsiz” ürünleri online satış sitelerinde oldukça popüler. Asıl sorun ise bu ürünlerin çoğunun gerçekten işe yaramaması ve birçok cihazla uyumsuz olması. Bazı ürünlerin cihazlara zarar verme riski bile bulunuyor.
 Amazon’dan Yasak Geldi! Bu konudan dertli olan şirketlerden biri de Amerikalı perakende devi Amazon. Şirket, uyduruk USB C kablolardan o kadar sıkılmış ki “USB Implementers Forum Inc.” tarafından yayınlanan standart şartlara uyumlu olmayan USB-C ürünlerini, “satışı yasak ürünler” listesine almış durumda. Tabii ki bunu denetlemek biraz zor ancak tüketici açısından durumu kolaylaştıracak bir kaç yol var. Biliyorum, biraz pahalı olan yolu önereceğim ama şu an için en iyisi ana üreticilerin USB-C kablolarını satın almak. Yeni teknoloji yaygınlaştıkça, üçüncü parti tarafından üretilen  USB – C kablo ve adaptörleri de standartlara uyumlu ve sağlam olacaktır.
Apple’in en ucuz telefonu iPhone SE alınır mı? 2 dk’da anlattık! İzlemek için tıklayın.

Bir önceki yazım olan Demonoid ve TurkTorrent Davetiye Kodları başlıklı makalemde demonoid davetiye kodları, demonoid davetiye kodu ve demonoid davetiye kodu paylaşan hakkında bilgiler vermekteyim.

Bu alana reklam verin
[ Benzer Yazılar ]
[ Ne Demişler ? ]

İçerik, yazı ara
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Twitter'da Takip Edin !
  • 4 Adımda Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri https://t.co/WOQJCu2NLZ
  • Google Plus Profilim