2
Ağustos
2015
Yorum Yok
Android
Bu alana reklam verin

Android Galaxy S5 Nasıl Hızlanır?

Android Galaxy S5 Nasıl Hızlanır?

Galaxy s5 sürekli yenilenen mobil dünyada biraz eski kalmış olabilir. Fakat bu telefonunuzu daha yavaş kullanmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Biraz uygun bakım ve birkaç bilgece tercihten sonra S5 cihazınız ilk günkü performansına geri ulaşacak.
Uygulamalarınızı düzenli olarak güncellemekten ve cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamaktan başka yapacak olduğunuz aşağıdaki değişiklikler Galaxy s5 performansınızı iyileştirecek.

 

Önbelleğe alınan verileri temizleyin


Zamanla birlikte Android Galaxy S5 cihazınız çeşitli kategorilerde verileri ve önbelleğe alınmış uygulama bilgilerini hafızasında biriktirmeye başlar. Eğer telefonun hafızanızda aniden ne olduğunu bilmediğiniz dosyalar görünmeye başladıysa muhtemelen neyden bahsettiğimiz anlamışsınızdır.
Biriktirilen bu veriler genellikle uygulamaları daha hızlı açmaya yarasa da, herhangi bir uygulamayı ya da dosyayı sildiğinizde ön bellek verileri bazen temizlenmez ve telefonunuz için büyük yük teşkil eder
Tüm önbelleği temizlemek için Ayarlar > Depolama > Ön belleğe alınmış veri > Ön belleği temizle
Adımlarını takip etmeniz yeterlidir.

 

Alternatif yükleyicileri deneyin


Samsung cihazların diğer rakiplerine göre daha yavaş olmasının bir sebebi de TouchWiz adlı yükleyicidir. Her ne kadar TouchWiz yerine alternatif bir yükleyici (Laıuncher) kullanmak tüm performans problemlerinizi çözmese bile çeşitli işlemlere hız kazandıracağı kesindir.

 

Açılış uygulamalarını kapatın


Android Galaxy S5 cihazınızı açar açmaz veri eşlemeye ve çalışmaya başlayan birçok uygulama vardır. Eğer cihazınızda başlıca probleminiz performans ise ve daha hızlı bir telefon istiyorsanız o halde otomatik Gmail / Facebook bildirimlerinden ya da Drop Box senkronizasyonundan vazgeçmelisiniz.
Bu işlem için Greenify gibi ücretsiz bir uygulama kullanarak başlangıçta çalışmasını istemediğiniz tüm uygulamaları kolayca dondurabilirsiniz.
Eğer cihaza root erişiminiz yok ise System Tuner adlı uygulama ile başlangıçta istenmeyen uygulamaları siz çağırana kadar kış uykusuna yatırabilirsiniz (Ayrıca root erişiminde de harika işler başarır).
Her ne kadar Android Market’te benzer birçok uygulama varsa da bu ikisi denenmiş ve güvenilirdir. Diğer birçoğu uygulamaları geçici olarak devre dışı bırakabilir, yani cihazınızı yeniden açtığınızda uygulamalar otomatik olarak tekrar başlar.

Bir önceki yazım olan Başlıca Android LG G4 problemleri ve çözüm yolları başlıklı makalemde Android ve lg g4 hakkında bilgiler vermekteyim.

Etiketler: ,
Bu alana reklam verin
[ Benzer Yazılar ]
[ Ne Demişler ? ]

İçerik, yazı ara
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Twitter'da Takip Edin !
  • 4 Adımda Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri https://t.co/WOQJCu2NLZ
  • Google Plus Profilim