30
Temmuz
2015
Yorum Yok
Android
Bu alana reklam verin

Android M hakkında bilmeniz gereken 3 şey

Android M hakkında bilmeniz gereken 3 şey

Android işletim sisteminin yeni nesli olan Android M kısa bir süre önce duyuruldu.
Diğer sürümlere göre daha gelişmiş özelliklere sahip olan Android M’in Google tarafından gösterime sunulan geliştirici ön izlemesi arttırılmış temel özellikler ve azaltılmış hatalar barındırmakta.

 

Uygulama bilgi ve izinleri

uygulama izinleri
Çok daha uzun batarya, daha az yer kaplama ve internet kullanımını hedefleyen Android uygulamaların çalışabilmesi için kullanıcı iznini zorunlu kıldı.
Bu da bilginiz haricinde arka planda çok daha az uygulamanın çalışması anlamına gelmekte.
Ayrıca izin tercihlerinize göre uzun süre açık kalan uygulamaların çalışmaya devam etmesi için de uygulamaya izin vermeniz gerek.

 

Android PAY

android pay
Apple Pay’e rakip olabilmesi için üretilen Android Pay tıpkı Google Wallet gibi çalışır. Fakat diğer ödeme yöntemlerinin aksine NFC özelliğine sahip olan telefonlar ile NFC terminali kurulu olan partner iş yerlerinde cep telefonunuz aracığıyla ödeme yapabilirsiniz. Üstelik Google Wallet’ın aksine Android Pay, Android M cihazınızda önceden yüklenmiş olarak gelir.
Android Pay neredeyse her ödeme yönteminden çok daha güvenlidir çünkü ödeme sırasınd “sanal kart numarası” kullanır. Yani işlem anında gerçek kredi kartı bilgileriniz kullanılmaz. Bu da olası veri hırsızlıklarının önüne geçer.
Üstelik Android PAY ödemelerinizi sadece sizin parmak izi doğrulamanız ile çalışabilecek şekilde de ayarlayabilirsiniz.

 

Gelişmiş parmak izi doğrulama

android parmak izi
İlk Google cihazları ile telefonlarda yer alan parmak izi okuma sonunda Android M ile birlikte Android ekosistemine giriş yapmakta.
Yeni nesil güvenlik önlemi olarak tarif edilen bu özellik parmak iziniz donanım yardımıyla taranır ve çeşitli uygulamalara gerekli izinlerin verilebilmesi için kullanılır.
Üstelik bu özellik sayesinde Android uygulama geliştiricileri de parmak izi onaylamalı uygulamalar üreterek Android Market’e ekleyebilir. Tabi ki bunun için gerekli Google API’lerinden faydalanmalıdır.
Ayrıca Android M kullanıcıları parmak izleri sayesinde Android Market üzerinden hızlı uygulama ve e-kitap alımları da yapabilir.

Bir önceki yazım olan Samsung, Galaxy S6 ve S6 Edge yeni videolarını yayınlandı başlıklı makalemde Exynos 7420, Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge hakkında bilgiler vermekteyim.

Etiketler: ,
Bu alana reklam verin
[ Benzer Yazılar ]
[ Ne Demişler ? ]

İçerik, yazı ara
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Twitter'da Takip Edin !
  • 4 Adımda Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri https://t.co/WOQJCu2NLZ
  • Google Plus Profilim