27
Mayıs
2016
Yorum Yok
Bilgisayar
Bu alana reklam verin

Asus Bilgisayarlarda Windows 7’yi Kullananlar Dikkat!

Windows 7 işletim sistemine sahip ASUS bilgisayarlarda son zamanlarda artan kullanıcı şikayetlerinin ardından ilginç bir gerçek ortaya çıktı. Asus bilgisayar sahipleri Windows 7’nin düzgün başlatılamaması ile birlikte bilgisayar kullanılamaz hale gelirken bilgisayar güvenli başlatma ve hata mesajıyla açılıyor.

Bu hata mesajında yazılımlarda, işletim sisteminde veya sürücülerde bir izinsiz değişikliğin olduğu yönünde ibare yer alırken kullanıcılar herhangi bir değişiklik yapmamasına karşın bu tip hata mesajlarını alabiliyor. Asus bilgisayarlarda yaşanan bu problemin Secure Boot adı verilen ve Microsoft tarafından kullanıma sunulan bir uygulamadan kaynaklandığı belirtilirken bu uygulamanın kötü amaçlı yazılım saldırılarını engellemek için kullanama sunulduğu fakat Windows 7’nin bu özelliği desteklememesi nedeniyle de sistem açılışında bu tip hata mesajlarının yayınlandığı açıklandı.

Bu durumun yaşanmasında Asus’un yaptığı hata ise bu özelliğin otomatik olarak kullanıma açılmış olması ve bu nedenle kullanıcıların farkında olmadan bu tip sorunlar yaşamasına izin verilmesi. KB 3133977 adı verilen uygulamanın bu sorunu çözmek için güncellemeler arasında eklendiği belirtilse de önerilen güncellemeler arasında bu yamanın bulunmaması pek çok kullanıcının güncellemeyi almamasına neden oldu ve sorunlar da böylece yaşanmaya başlandı.

Konu ile ilgili Microsoft cephesinden yapılan açıklamada ise kullanıcıları Windows 10 işletim sistemine geçmesi istendi. Geçiş ile birlikte sorunun da ortadan kaldırılacağı açıklandı.

Bir önceki yazım olan Microsoft Windows 10 Bildiriminden Vazgeçmiyor! başlıklı makalemde windows 10 hakkında bilgiler vermekteyim.

Etiketler: ,
Bu alana reklam verin
[ Benzer Yazılar ]
[ Ne Demişler ? ]

İçerik, yazı ara
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Twitter'da Takip Edin !
  • 4 Adımda Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri https://t.co/WOQJCu2NLZ
  • Google Plus Profilim