1
Ekim
2014
Yorum Yok
Wordpress
Bu alana reklam verin

Beklenen Sürüm: WordPress 4.0 Çıktı

Uzun süredir benimde beklediğim wordpress 4.0 sürümü sonunda çıktı. Peki bu sürümde ne gibi değişiklikler oldu? neler yeni? gözle görülebilir bir değişiklik var mı? şimdi bunları inceleyeceğiz.

4.0 güncellemesinin adının ”Beny” olduğunu belirten WordPress geliştiricileri, yeni güncellemeyle site birlikte yönetimini farklı bir boyuta taşımayı planlıyor. Güncellemenin ismi ”Beny Goodman” adlı müzik sanatçısının anısına konulmuş.

WordPress 4.0 sürümü yayınlandı

wordpress 4.0

Yapılan güncellemede, yazıya eklenen herhangi bir Youtube linkinin, otomatik olarak embed halini alması sağlandı. Ayrıca ortam bölümünde, tek seferde daha çok resmi daha ayrıntılı göreceğiz. WordPress geliştiricileri, bu güncellemede blog yazarlarının işini biraz hafifletmiş. Youtube linkleriyle uğraşmayıp anında embed şeklini alabileceğiz. Ortamdan resimleri daha detaylı görüp, daha iyi seçim yapabileceğiz.

wordpress-v4-plugin

Yapılan güncellemede ayrıca sitenize yeni özellikler ekleyebileceğiniz eklenti mağazası’da, güncellendi. Artık daha kolay bir şekilde istediğiniz eklentiyi bulabileceksiniz. Saatlerce istediğiniz eklentiyi aramaya gerek kalmıyacak.

Güncellemeyi buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Veya WordPress menüsündende güncelleme yapabilirsiniz.

Bir önceki yazım olan WordPress I Like This Eklentisi başlıklı makalemde i like this eklentisi, wordpress beğen eklentisi ve wordpress beğenme eklentisi hakkında bilgiler vermekteyim.

Bu alana reklam verin
[ Benzer Yazılar ]
 • Ücretsiz Backlink Veren Siteler

  Ücretsiz Backlink Veren Siteler


  Merhaba arkadaşlar, Bu başlık altında güncel olarak Ücretsiz Backlink veren Siteler’in listesini yayınlayacağım. Liste sürekli g[...]
 • WordPress Yorumları Yeniden Eskiye Doğru Sıralama


  “WordPress’te zaten yorumları yeniden eskiye doğru sıralama özelliği var.” dediğinizi duyar gibiyim. Ancak, özellikle yorumlarınız[...]
 • Google Rich Snippets,sayesinde Google aramalarında yazar resmi göstermeniz mümkündür. Bu işlemi için gereken yalnızca bir Google Plus hesabı.Sonrasında arama sonuçlarında yazar resmini göstererek sitenizin diğer sitelere göre daha çok dikkat çekmesini sağlayabilirsiniz.

  Google Aramalarda Yazar Resmi Gösterme


  Google Rich Snippets sayesinde Google aramalarında yazar resmi göstermeniz mümkündür. Bu işlem için gereken yalnızca bir Google Plus hesa[...]
 • Yazı İçi Seo Teknikleri


  Çoktandır boş bıraktığım blogumda bugün yeni bir yazı ile yine karşınızdayım. Yararlı olacağını düşündüğüm bu yazımda yaz[...]
[ Ne Demişler ? ]

İçerik, yazı ara
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Twitter'da Takip Edin !
 • 4 Adımda Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri https://t.co/WOQJCu2NLZ
 • Google Plus Profilim