Beklenen Sürüm: WordPress 4.0 Çıktı

tarafından
30
Beklenen Sürüm: WordPress 4.0 Çıktı
REKLAM ALANI

Uzun süredir benimde beklediğim wordpress 4.0 sürümü sonunda çıktı. Peki bu sürümde ne gibi değişiklikler oldu? neler yeni? gözle görülebilir bir değişiklik var mı? şimdi bunları inceleyeceğiz.

4.0 güncellemesinin adının ”Beny” olduğunu belirten WordPress geliştiricileri, yeni güncellemeyle site birlikte yönetimini farklı bir boyuta taşımayı planlıyor. Güncellemenin ismi ”Beny Goodman” adlı müzik sanatçısının anısına konulmuş.

WordPress 4.0 sürümü yayınlandı

wordpress 4.0

Yapılan güncellemede, yazıya eklenen herhangi bir Youtube linkinin, otomatik olarak embed halini alması sağlandı. Ayrıca ortam bölümünde, tek seferde daha çok resmi daha ayrıntılı göreceğiz. WordPress geliştiricileri, bu güncellemede blog yazarlarının işini biraz hafifletmiş. Youtube linkleriyle uğraşmayıp anında embed şeklini alabileceğiz. Ortamdan resimleri daha detaylı görüp, daha iyi seçim yapabileceğiz.

wordpress-v4-plugin

Yapılan güncellemede ayrıca sitenize yeni özellikler ekleyebileceğiniz eklenti mağazası’da, güncellendi. Artık daha kolay bir şekilde istediğiniz eklentiyi bulabileceksiniz. Saatlerce istediğiniz eklentiyi aramaya gerek kalmıyacak.

Güncellemeyi buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Veya WordPress menüsündende güncelleme yapabilirsiniz.

Bir önceki yazım olan WordPress I Like This Eklentisi başlıklı makalemde i like this eklentisi, wordpress beğen eklentisi ve wordpress beğenme eklentisi hakkında bilgiler vermekteyim.

REKLAM ALANI