27
Temmuz
2016
Yorum Yok
İnternet
Bu alana reklam verin

Chrome Uygulama Başlatıcı Kaldırıldı

Chrome uygulama başlatıcı olarak uygulama kullanmak isteyen kişilerin Kullanıma sunulan özellik sistemlerden tamamen kaldırıldı. Daha önce yapılan açıklamalarda bu başlatıcının işlevsiz olduğu ve kullanıcılar tarafından ilgi gösterilmediği belirtilmiş ve Chrome tarayıcıdan bu özelliğin kaldırılacağı açıklanmıştı.

Yapılan açıklamanın ardından gözler özelliğin ne zaman kaldırılacağına çevrilirken Google Chrome tarayıcı için yeni bir güncelleme yayınladı. Chrome 52 adı verilen güncelleme ile birlikte beklenen değişikliğin yapıldığı ve uygulama başlatıcı aracının hem Windows hem Mac sürümlerinden kaldırıldığı açıklandı. Bundan sonraki süreç içerisinde kişilerin Chrome uygulama başlatıcı özelliğini kullanabilmesi mümkün olmayacak. Yeni Chrome versiyonunu kullanmak isteyen kişilerin güncelleme yapması yeterli olurken, güncellemeyle birlikte yapılan pek çok diğer iyileştirmeden de yararlanmak mümkün olacak.

Ayrıca yeni güncelleme ile birlikte bir yeni özellik daha kullanıcılara sunulmuş durumda. Sadece MAC masaüstü platformunu destekleyen bu özellik Google Chrome’un materyal tasarımını kullanıcılara şimdiden sunuyor. Bu bakımdan Apple tarafından kullanıma sunulan cihazlara sahip kişiler yeni güncellemeyi alarak materyal tasarımı kullanmaya başlayabilir.

Bir önceki yazım olan Google'dan Ücretsiz Android Uygulama Dersleri! başlıklı makalemde Android, Google ve Uygulama Dersleri hakkında bilgiler vermekteyim.

Bu alana reklam verin
[ Benzer Yazılar ]
[ Ne Demişler ? ]

İçerik, yazı ara
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Twitter'da Takip Edin !
  • 4 Adımda Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri https://t.co/WOQJCu2NLZ
  • Google Plus Profilim