23
Mayıs
2016
Yorum Yok
Bilgisayar
Bu alana reklam verin

Chromebook Macbook’u Geçti!

Google tarafından yapılan çalışmalarda özel bir işletim sistemine sahip Chromebook’lar kullanıma sunulurken kullanıcılar bu yeni cihazlara oldukça yüksek bir ilgi gösterdi. Amerikan pazarında yeni bir rekabet ortamı yaratan Google cihazları ile birlikte kullanıcılardan iyi dönüş almayı başarırken cihazlar yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başardı.

Fark Arttı!

Amerika pazarındaki bilgisayar satışları ile ilgili yapılan analizlerde Apple’ a karşı Google’ın ciddi bir üstünlük kurduğu belirtilirken özellikle Macbook’lar Chromebook’laın gerisinde kaldı. 2016 yılının ilk çeyreğini kapsayan bu raporlarda Apple 1.7 milyon MacBook satmayı başarırken Google’ın bu konudaki satış rakamı 2 milyona ulaştı.

Ekonomik, Kullanıcı Dostu

Bu açıdan Google ulaştığı satış rakamı ile birlikte arada fark yaratmayı başarırken konuyla ilgili önümüzdeki yıllarda çok daha yüksek bir farkın oluşabileceği belirtiliyor. Bu konuda kullanıcıların Google bilgisayarını tercih etmesindeki önemli bir kriter de çok daha uygun bir fiyat ile cihazların kullanımı sunulması. Zira Apple fiyat politikalarında çıtayı oldukça üst seviyeye çıkardığından dolayı herkesin bu bilgisayarları satın alma gücü olmayabiliyor. Bu durum kişilerin alternatif ekonomik cihazlara yönelmesine sağlarken en iyi seçeneklerden bir tanesi de Google’ın yeni Chromebook modeli. 

KAYNAK :

Bir önceki yazım olan Microsoft Windows 10 Bildiriminden Vazgeçmiyor! başlıklı makalemde windows 10 hakkında bilgiler vermekteyim.

Etiketler: ,
Bu alana reklam verin
[ Benzer Yazılar ]
[ Ne Demişler ? ]

İçerik, yazı ara
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Twitter'da Takip Edin !
  • 4 Adımda Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri https://t.co/WOQJCu2NLZ
  • Google Plus Profilim