9
Ekim
2016
Yorum Yok
İnternet
Bu alana reklam verin

Dünyanın Yarısından Fazlası Offline!

İnternet kullanımı son dönemlerde insani bir hak olarak tanımlanırken, Birleşmiş Milletler tarafından yapılan araştırmalarda oldukça ilginç sonuçlara ulaşıldı. Birleşmiş Milletler tarafından araştırma sonrasında kapsamlı bir rapor paylaşılırken, raporlarda dünya genelinde 3milyar 900 milyon kişinin internet erişimine sahip olmadığı açıklandı. Bu bakımdan dünyanın yarısından fazlası şu anda offline durumda. Konuyla ilgili önemli bir rapor da UNESCO tarafından paylaşırken, UNESCO’nun Almanya Komisyonu ve Uluslararası Telekomünikasyon Birliği 2016 raporuyla da durum desteklenmiş oldu.

İnternet Kullanımında Çin Lider!

Dünya genelinde en çok internet kullanıcısı olan ülke Çin olurken, Çin’deki kullanıcı sayısı 721 milyon olarak açıklandı. Çin’i takip eden ülke Hindistan’da ise kullanıcı sayısı 333 milyon. Bu bakımdan iki ülkedeki bu yüksek rakam, internet kullanımını arttıran en önemli etken olarak görülüyor.

Kullanıcı Sayısı Artıyor!

Dünyanın büyük bir bölümünde internet kullanılmıyor olsa da bu konuda rakamlar sürekli artıyor ve gelecekte çok daha fazla kişinin internet bağlantısına sahip olması bekleniyor. Bu konudaki tahminlerde ise 2017 yılı itibari ile dünyanın yüzde 47 oranında online durma geçeceği.

Nerelerde İnternet Yok?

Raporda ülkelere göre internet kullanımları da paylaşılırken, en düşük internet kullanıma sahip ülkeler arasında Çad, Sierra Leone, Nijer, Somali ve Eritre yer aldı.

 

KAYNAK :

Bir önceki yazım olan Netflix'te Hangi Türk Dizileri Yayınlanacak? başlıklı makalemde Netflix hakkında bilgiler vermekteyim.

Etiketler:
Bu alana reklam verin
[ Benzer Yazılar ]
[ Ne Demişler ? ]

İçerik, yazı ara
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Twitter'da Takip Edin !
  • 4 Adımda Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri https://t.co/WOQJCu2NLZ
  • Google Plus Profilim