Elektrikli Araba ile Hız Rekoru Kırıldı!

tarafından
24
Elektrikli Araba ile Hız Rekoru Kırıldı!
REKLAM ALANI

Elektrikli otomobillerin hız konusunda düşük performans gösterdiği konusunda geniş bir algı bulunsa da yapılan testler ve yeni üretimler bunun tam tersini gösteriyor. Elektrikli otomobiller ile normal akaryakıt ile çalışan otomobiller arasında performans açısından çok fazla fark bulunmazken son yapılan denemelerde elektrikli otomobil ile hız konusunda rekor kırıldı.

100 Km’ye 1.5 Saniyede Çıktı

Elektrikli araç ile yapılan bir hız testinde, aracın 100 km’ye 1.5 saniyede çıkması yeni bir dünya rekorunun gelmesini sağladı. Zürih Akademik Motorsporları Kulübü (Academic Motorsports Club Zurich) tarafından yapılan testlerde 30 öğrenciden oluşan bir ekip testi başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.

Bu konuda önceki rekorun Mustang’in Zombie 222 modeline ait olduğu belirtilirken, yeni araç çok daha farklı. Fiber malzemeden üretilen aracın hız konusunda avantaj sağladığı görülürken, testler ile ilgili çekilen video da paylaşıldı. Videoda da görüldüğü üzere araç oldukça seri olurken, hız konusunda da oldukça iyi bir performans sunuyor.

Zürih Akademik Motorsporları Kulübü (Academic Motorsports Club Zurich) tarafından gerçekleştirilen bu etkinlik dünya genelinde büyük bir ilgi görürken, elektrikli araçların istenildiği takdirde çok daha üstün özelliklere sahip olarak iyi bir performans sergileyebileceği de görülmüş oldu. 

Bir önceki yazım olan Facebook'taki Beğeni Aldatmacası başlıklı makalemde 4k, Android ve beğeni hakkında bilgiler vermekteyim.

REKLAM ALANI