16
Nisan
2013
Yorum Yok
İnternet
Bu alana reklam verin

En iyi Torrent siteleri


Torrent
 siteleri sayesinde, internette aradığınız her türlü paylaşım dosyasına ulaşabilirsiniz. İşte . İnternetten dosya indiriyorsanız mutlaka Torrent ismini duymuşunuzdur. Ancak bu sistemin nasıl çalıştığını biliyor musunuz? P2P (Peer to Peer) paylaşım sistemini kullanan Torrent‘i farklı kılan ise özel bir protokola sahip olması. Siz Torrent üzerinden bir dosyayı indirirken, sistem aynı anda bu dosyanın da başka kullanıcılar tarafından da download edilmesine izin veriyor.

Özetle kullanıcılar aynı anda hem upload hem de download yapan kişi haline geliyor.Torrent sistemine bağlı olan kullanıcılar, paket haline getirilmiş dosya adreslerinin seeker denilen botlar tarafından bulunmasını sağlıyor. Bu sayede seeker belirlenmiş dosyaları dünya üzerindeki tüm kullanıcılarla paylaşıyor. Özel  ise daha çok kendi içlerine kapalı dev bir network gibi çalışıyor.

En iyiler yarışıyor

Şimdiye kadar adı hep korsanla birlikte anılan Torrent sitelerinin aslında yasal yanları da var. Bu sitelerde, sadece yasadışı paylaşımlarda bulunmuyor. Normalde arasanız bile zor bulacağınız dergiler ve amatör grup müziklerine Torrent sayesinde ulaşmak mümkün. Şu anda satılmayan bir derginin ya da çizgi romanın 15 yıllık arşivini Torrent sitelerinden indirebiliyorsunuz.

Ücretsiz program yazan insanlar da Torrent‘ten faydalanıp çok daha geniş kitlelere hitap edebiliyor. Korsan kullanımı saymazsak aslında Torrent internetin gerçek anlamlarından biri.Sizin için en iyi 10 siteyi bir araya getirdik.

10. Üyeliğe açık olan Torrent’ler

İnternetle fazla vakit geçrien herkes en iyi Torrent içeriklerinin özel sitelerde olduğunu bilir. Ancak bu özel sitelerin kullanıcılarını kontrol altında tutma isteği nedeniyle, üyelikler sadece kısıtlı zamanlarda dağıtılır.


http://btracs.com

Eğer sürekli favori Torrent sitenizin üyelik dağıtıp dağıtmadığını kontrol edecek vaktiniz yoksa bu sayfa oldukça işinize yarayacak. Btracs.com dünya çapındaki hemen her siteyi araştırıp, üyelik bilgilerini kullanıcılara sunuyor.

9. Yerli Torrent

Arena-TR en az yabancı Torrent siteleri kadar iddialı ve kaliteli bir site. Arşiv açığını sürekli genişleyerek kapatıyor. Üyelerine sosyal ortam imkanı da sunan sitenin paylaşım hızı da hiç fena değil. Ancak sitenin davetiyeli üyelik sistemi bir dezavantaj.

www.arena-tr.com

8. Bu çöplük hoşunuza gidecek

Eğer daha çok video ve dizi takip eden bir kullanıcıysanız, btjunkie.org size fayda sağlayacak bir site. Türkçe desteği de bulunan bu adres hem Torrent arama motoru hem de paylaşım platformu. Ancak sayfanın arşivi belirli konular üzerine yoğunlaşmış.


http://btjunkie.org

7. Belgesel ve video için en iyi adres

Dünya televizyonlarını takip etmeyi seviyorsanız ama bunun için yeterince vaktiniz yokaEzTV hayatınızı kurtaracak. Belgesellerden normal tv programlarına kadar birçok içeriği buTorrent sitesinden bulabiliyorsunuz.


http://eztv.it

Üstelik site hangi programın hangi gün yayınlandığını açıklayan bir listeye bile sahip.

6. Bu kutu içerik dolu

Torrentbox, özellikle Firefox‘dan bile arama yapmayı sağlayan eklentisi sayesinde ilgi çekiyor. Geniş bir arşivi olan sitenin hızıda tatmin edici düzeyde.

http://torrentbox.com

5. En etkili avcı

Isohunt dünyanın en çok ziyaret edilen Torrent sayfalarından biri. Bu sitede, e-kitaplar,çizgi romanlardergiler, müzik videoları ve uygulamalar da bulunuyor.


http://isohunt.com

Facebook‘ta hayran sayfası bile olan Isohunt‘da en çok aranılan kelimeleri bulabileceğiniz bir bölüm de var.

4. Arşivcilerin tercihi

Son dönemlerin en parlayan sitelerinden biri de Monova. Site üzerinde, dergi, kitap, müzik, film, dizi ve daha birçok konu üzerine ciddi bir Torrent arşivie ulaşabiliyorsunuz. Sayfada hatırı sayılır bir HD video arşivi bulunuyor.


www.monova.org

Herkese açık olmasına rağmen hızlı olan sitenin arşivi alt bölümlere ayrılmış.

3.Arayabileceğiniz herşey burada

Mininova‘nın ününü mutlaka duymuşsunuzdur. Dünyanın en geniş arşivlerinden birine sahip bu site sayesinde, piyasada asla bulamayacağınız ilginç kitaplardan, fotoğrafçılarınkendilerini tanıtmak için yüklediği resimlere kadar birçok şeye ulaşabilirsiniz.

 

www.mininova.org

2. Davetiyesi altın değerinde

Son zamanlarda forumlarda ve web sitelerinde Zamunda davetiyesi için dönen pazarlıklara tanık olmuşsunuzdur. Bulgar kaynaklı Zamunda şu anda bulabileceğiniz en hızlı ve geniş içeriğe sahip Torrent sitesi. Üstelik çoğu rakibi gibi sadece popüler dosyalarda yüksek hız sunmuyor.


www.zamunda.net

İçeriklerini ince eleyip sık dokuyarak hazırlayan site yönetimi talebiniz üzerine 4-5 senelik eski dosyaların rahat indirilmesi için bile seeder‘lık yapabiliyor. Bu siteyi liderlikten alı koyan yegane sorun ise ne yazık ki içeriğinin sadece üyelik şansı olan kişilerde bulunması.

1. Hepsine yeten tek bir site

Aradığınız dosyaya ulaşmak için birçok sityeyi dolaşabilirsiniz ya da sadece TorrentZ.com‘a girebilirsiniz. Bu sitenin birinci olmasının en büyük nedeni onlarca Torrent sayfasıyla entegre şekilde çalışması. Bir dosya arattığınız zaman aslında sitenin indexinde kayıtlı diğer sayfalarda da arama yapıyorsunuz.


www.torrentz.com

Tabii Bide Alexa’ya Göre En İyi Siteler Var Aşşağıdaki Gibi.

Torrent siteleri içerisinde yapılan sıralama :

1. thepiratebay.org
Alexa Rank #83

2. isohunt.com
Alexa Rank #207

3. torrentz.eu
Alexa Rank #279

4. kickasstorrents.com
Alexa Rank #325

5. btjunkie.org
Alexa Rank #330

6. torrentz.com
Alexa Rank #372

7. demonoid.me
Alexa Rank #560 eski ismi – demonoid.com

8. Extratorrent.com (değişiklik – Extratorrent.ws)
Alexa Rank #571

9. torrentdownloads.net
Alexa Rank #961

10. torrentreactor.net
Alexa Rank #1186
Eklemek istediğiniz varsa yorum kısmından ekleyebilirsiniz.

Bu alana reklam verin
[ Benzer Yazılar ]
 • Tarihin en büyük siber soygunu


  Kaspersky Lab, INTERPOL, Europol ve farklı ülkelerin yetkilileri benzeri görülmemiş bir siber soygunun arkasındaki suç planını ortaya[...]

 • Siber Saldırıda Dünya Rekoru Kırıldı!


  Savaşlar daha çok internet üzerinden yapılmaya başlanırken dünya genelinde çeşitli bölgelere yönelik gerçekleştirilen saldırılar p[...]
 • Google Bizi İzliyor!


  Dünya genelinde en çok kullanılan arama motorlarından birisi olan Google ayrıca servisleri ile de oldukça popüler durumda. Konuyla ilgili [...]
 • Google Play’den Yeni Servis


  Google Android işletim sistemlerine sahip telefonlarda kullanılan uygulama marketi daha da geliştirmek ve zenginleştirmek adına güncellemel[...]
[ Ne Demişler ? ]

İçerik, yazı ara
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Twitter'da Takip Edin !
 • 4 Adımda Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri https://t.co/WOQJCu2NLZ
 • Google Plus Profilim