19
Nisan
2014
Yorum Yok
İnternet
Bu alana reklam verin

Google Chrome SSL Bağlantı Hatası Kesin Çözüm

Şubat 2014’ten beri son günlerde Google Chrome üzerinde sıkça karşılaştığımız SSL Bağlantı Hatası (net::ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR) için kesin çözüm yolu aşağıdaki anlatımları tamı tamına uygularsanız sorununuz ortadan kalkacaktır. Öncelikle bu hata nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte tahminime göre Google Chrome ile Google Türkiye https://www.google.com.tr arasında bir takım güvenli ssl protokol uyuşmazlığı mevcut. Bu sorun Anti virüs, DNS veya Proxy ayarlarınızdan kaynaklanmıyor! Deneylerime göre tamamen google.com.tr hatası. Çünkü diğer ülkelerde ABD google.com, İngiltere google.co.uk, İspanya google.es vb.. çoğu kez test yaptım her hangi bir hata almadım.

 

İşte Google Chrome SSL Bağlantı Hatası Kesin Çözüm

Öncelikle Google Chrome açıp sağ üst köşesinde 3 adet kalın çizgiyle gördüğünüz ayarlar butonuna tıklayınız.
Ardından Ayarlar > Arama Motorlarını Yönet…  kısmına geliniz.
Burada gördüğünüz Google arama motorunu varsayılan değilse varsayılan yapıp kullanmadığınız diğer tüm arama motorlarını kaldırınız. (Google Hariç)
Varsayılan arama motoru google üzerine tıkladığınızda 3 adet yan yana içeriği düzenlenebilir aktif kutucuk oluşacak.
Birinci kutucuğa Google, İkinci ortadakine http://64.15.117.59 ve üçüncü sağdaki kutucuğa da  http://64.15.117.59/search?output=search&q=%s  yazıp  aşağıdan Bitti butonuna tıklayınız.
Üstteki dediğimin aynısını değiştirmeden yaptığınızda sorun kalkacaktır. Aramalarımız google.com.tr üzerinden değilde direk sunucu IP’si üzerinden olacak ve asla SSL hatasıyla karşılaşmayacaksınız.
Hepsi bu kadar. Daha iyi anlamanız için bir de ekran görüntüsü ekliyorum. Keyifli aramalar 🙂

google.jpg (596×396)

kaynak: soruvar.com

Bir önceki yazım olan Türk Torrent Davetiye Kodu (2 adet) başlıklı makalemde turktorrent davetiye kodu, turktorrent davetiye kodu paylaşan ve turktorrent davetiye siteleri hakkında bilgiler vermekteyim.

Bu alana reklam verin
[ Benzer Yazılar ]
[ Ne Demişler ? ]

İçerik, yazı ara
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Twitter'da Takip Edin !
  • 4 Adımda Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri https://t.co/WOQJCu2NLZ
  • Google Plus Profilim