25
Nisan
2016
Yorum Yok
İnternet
Bu alana reklam verin

Google Mobil Siteleri Öne Çıkaracak

Google tarafından yapılan son açıklamalarda site sahiplerinin mobil uyuma daha fazla önem vermesi istenirken yapılacak Mayıs güncellemesi ile birlikte mobil uyumlu sitelerin arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alacağı açıklandı.

Google tarafından sürekli takip edilen kullanıcı istatistiklerinde son yıllarda mobil kullanımının daha da arttığı görülürken gerek arama sonuçlarında gerek site sıralamalarında mobil uyumlu olan sitelere daha fazla önem verileceği belirtildi.

Mayıs ayında Google tarafından yapılması planlanan kapsamlı düzenlemede arama sıralamaları da baştan aşağı değiştirilecek. Mobil uyumlu olan ve bu açıdan kullanıcı dostu olarak tanımlanan sitelerin arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alması beklenirken site sahiplerine de duyuru yaparak konuyla ilgili bilgilendirme yapan Google tüm sitelerin mobil uyumunun yapılmasını istedi.

Mobil konusunda 2014 yılından beri çalışma yaptığı bilinen Google’ın çalışmalarda sona geldiği ve yeni mobil entegrasyonunun Google sistemlerine aktarılacağı öğrenildi. Google tarafından yapılacak olan Mayıs güncellemesinde pek çok sitenin arama sonuçlarındaki pozisyonlarında değişiklik olabileceği beklenirken site sahiplerinin yeni güncelleme ile herhangi bir zarar görmemesi için sitelerinin mobil uyumunu kontrol etmesi ve siteyi mobil ile uyumlu hale getirmesi yeterli olacak. Google tarafından yapılan son açıklama ile dünya genelinde büyük bir gündem de yaratılırken sitelerin mobil uyumu konusunda pek çok üçüncü parti yazılımı ile gerekli işlemlerin yapılması da mümkün.

 

 

Bir önceki yazım olan En İyi Trafik Uygulaması TomTom City Türkiye'de başlıklı makalemde İstanbul ve TomTom City hakkında bilgiler vermekteyim.

Bu alana reklam verin
[ Benzer Yazılar ]
[ Ne Demişler ? ]

İçerik, yazı ara
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Twitter'da Takip Edin !
  • 4 Adımda Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri https://t.co/WOQJCu2NLZ
  • Google Plus Profilim