Kodlama Okullarda Öğretilecek

tarafından
25
Kodlama Okullarda Öğretilecek
REKLAM ALANI

Milli Eğitim Bakanlığı okullarda verilen eğitimdeki müfredatta bir takım değişikliklere gitmeye hazırlanıyor. Konu ile yapılan açıklamalarda öğrencilere artık okullarda müfredat kapsamında kodlama dersinin verileceği belirtilirken bu ders sayesinde öğrenciler yeni bir iş alanına da sahip olmuş olacak.

Kodlama ile birlikte Türkiye’nin teknoloji ve gelişmelere ayak uydurması sağlanırken pek çok projenin de Türkiye’de yapılması sağlanacak. Kodlama internet ve teknoloji dünyası için oldukça önemli bir yere sahip olurken okullarda öğretilecek olan kodlama dersi sayesinde öğrenciler bu alanla ilgili daha fazla bilgiye sahip olabilecek ve istedikleri takdirde ise kendilerini bu alanda yetiştirebilecek.

Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda beşinci ve altıncı sınıflarda zorunlu olarak okutulacağı belirtilen kodlama dersinin yedinci ve sekizinci sınıflarda seçmeli olarak yer alacağı söylendi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çalışmaları yapılan ve son hali verilmesi beklenen kodlama dersinin önümüzdeki yıldan itibaren okullarda yer alması bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan bu karar sonrasında okullardaki kodlama eğitimini verecek öğretmen açığı da ortaya çıkarken yeni yapılacak alımlar ile birlikte bu alanda yetkili kişilerin de okullarda istihdam edilmesi bekleniyor.

 

 

Bir önceki yazım olan Google 150 Dolarlık Fotoğraf Yazılımı Nik Collection'ı Ücretsiz Yaptı! başlıklı makalemde Google ve nik collection hakkında bilgiler vermekteyim.

REKLAM ALANI