29
Temmuz
2016
Yorum Yok
İnternet
Bu alana reklam verin

Microsoft Edge’yi Hızlandırabilirsiniz!

Windows 10 işletim sistemine özel olarak Microsoft tarafından çıkartılan ve kullanıma sunulan Microsoft Edge hızlı ve kapsamlı özellikleriyle diğer tarayıcıları oldukça zorluyor. Bugüne kadar yapılan pek çok testi Microsoft Edge rakiplerine önemli bir fark atarken konu ile ilgili yapılan son açıklamalarda yeni bir özelliğini bulunduğu ve bu özellik sayesinde sayfa yükleme hızınının yüzde 40’a kadar artış gösterdiği belirtildi.

TCP Fast Open adlı özelliğin tarayıcıda bulunduğu belirtilirken bu özellik sayesinde ilgili sistemi destekleyen tüm internet sitelerinin çok daha hızlı bir şekilde açılacağı ve bu bakımdan kişilerin daha iyi bir internet deneyimi elde edebileceği açıklandı. Bu konuda kişilerin tarayıcı üzerinden birkaç ayarı yapması gerekirken oldukça kısa süren işlemlerin ardından kişiler daha iyi bir tarayıcıya sahip olabilecek.

Benzer özellik şu an hiçbir tarayıcıda bulunmazken Google Chrome sadece mobil versiyonlarda bu özelliği kullanıyor. Bu özelliğin kullanılması için ise tarayıcının “EdgeHTML 14.1436” sonrası olması gerekiyor.

Ayarlar Nasıl Yapılacak?

Bu özelliği kullanmak isteyen kişilerin tarayıcıda yer alan adres çubuğuna about:flags yazması gerekiyor. Networking altında Enable TCP Fast Open üzerine tıklayın ve Edge’i baştan başlatın. Bu işlemlerin yapılması özelliğini aktif hale gelmesi için yeterli olacak. Bu özelliği destekleyen tüm internet sitelerinde artık yeni bir bağlantı türü desteklenecek ve çok daha hızlı bir şekilde internet siteleri açılacaktır.

Bir önceki yazım olan Google Bizi İzliyor! başlıklı makalemde Google hakkında bilgiler vermekteyim.

Etiketler:
Bu alana reklam verin
[ Benzer Yazılar ]
[ Ne Demişler ? ]

İçerik, yazı ara
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Twitter'da Takip Edin !
  • 4 Adımda Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri https://t.co/WOQJCu2NLZ
  • Google Plus Profilim