Microsoft’tan All-in-One Bilgisayar Geliyor

tarafından
34
Microsoft’tan All-in-One Bilgisayar Geliyor
REKLAM ALANI

Son dönemlerin en çok ilgi çeken bilgisayar modellerinden birisi de ikisi bir arada olarak tanımlanan bilgisayarlar. Hem tablet hem dizüstü bilgisayar olarak kullanılan bu bilgisayarlar dokunmatik ekranları gibi farklı özellikler içerken kullanıcıların da son dönemlerde en çok tercih ettiği modeller arasında yer alıyor. Bu modellerin bu kadar çok tercih edilmesinin ardından ise pek çok marka ikisi bir arada yeni modellerini piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Bu konuda benzer, önemli bir çalışma da Microsoft’tan gelecek. Windows bilgisayar serisine yeni bir üye ekleyecek Microsoft all-in-one olarak adlandırılan yeni bir bilgisayar modelini piyasaya sunacağı ve kullanıcılar ile buluşturacağı belirtildi.

Surface 3 Üretimi Durdu

Surface 3 modelinin üretimini durdurma kararı alan ve üretimlerini yapmayacak olan Microsoft’un ikisi bir arada ve all-in-one gibi farklı modelleri ile piyasaya çıkmaya hazırlandığı öğrenildi.

All-in-one teknolojilerinin kullanılmasında Apple dünya genelinde büyük bir fark yaratırken Microsoft da bu konuda geride kalmak istemiyor. Donanımsal ve tasarımsal olarak pek çok farklı özelliğin Microsoft tarafından bilgisayara katılması beklenirken bugüne kadar elde edilen bilgiler de bilgisayarın özellikleri ile ilgili herhangi bir detaya erişim sağlanamadı.

All-in-one bilgisayarlar ikisi bir arada bilgisayarlardan daha farklı olarak bilgisayarın kasasının da içinde bulunduğu bir monitör şeklinde tasarlanıyor. Herhangi bir ek kasaya ihtiyaç olmadan tek bir monitör üzerinden işlemler yapılabiliyor. Bu da hem yerden tasarruf hem de daha pratik bir kullanım sağlıyor.

Bir önceki yazım olan Acer'den Yeni Chromebook 14 Modeli başlıklı makalemde Acer ve Acer Chromebook 14 hakkında bilgiler vermekteyim.

REKLAM ALANI