3
Nisan
2016
Yorum Yok
Teknoloji
Bu alana reklam verin

NASA Şişirilebilir Yaşam Kapsüllerini Uzayda Deneyecek

NASA, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda iki yıl boyunca şişirilebilir yaşam kapsüllerini test edecek.

NASA, insanlı Mars görevleri için çalışmalara devam ediyor. Gelecekte kullanılması planlanan şişirilebilir yaşam kapsüllerinin, ISS yani Uluslararası Uzay İstasyonu’nda test edileceği açıklandı.

İnsanlı Mars görevindeki en önemli ayrıntılardan biri de gerekli malzemelerin bir rokete sığdırılabilmesi. İşte bu yüzden NASA, şişirilebilir yaşam kapsüllerini kullanmayı planlıyor. Bigelow Expandable Activity Module (BEAM) olarak isimlendirilen yaşam kapsülleri, yakın zamanda Uluslararası Uzay İstasyonu’na gönderilecek ve burada açılarak kullanıma sokulacak.

2.4 metre çapındaki ve 1.5 metre derinliğindeki yaşam kapsülü, hava ile şişirilecek. Bu aşamadan sonra yaşam kapsülü 3 metre çapa ve 3.65 metre derinliğe erişecek. İstasyonun yanına eklenecek olan BEAM, iki yıl boyunca test edilecek. Projeye SpaceX ve Robert Bigelow’un kurduğu Bigelow Aerospace şirketi de destek veriyor.

NASA, meraklılar için BEAM’in ISS üzerine kurulumuyla ilgili bir animasyon da hazırladı.

 

 

 

KAYNAK :

Bir önceki yazım olan Facebook Yanlış Güvenlik Kontrolü Yaptı! başlıklı makalemde 4k, Android ve bildirim hakkında bilgiler vermekteyim.

Bu alana reklam verin
[ Benzer Yazılar ]
[ Ne Demişler ? ]

İçerik, yazı ara
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Twitter'da Takip Edin !
  • 4 Adımda Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri https://t.co/WOQJCu2NLZ
  • Google Plus Profilim