11
Ekim
2016
Yorum Yok
İnternet
Bu alana reklam verin

Reklam Engelleyen Adblock Plus Reklam Satacak!

Kullanıcıların web sitelerindeki rahatsız reklamlardan kurtulmasını sağlayan ve bugüne kadar pek çok tartışmaya rağmen yüksek kullanım oranları ile popüler bir hale gelen Adblock Plus, yaptığı son açıklama ile çok şaşırttı. Kullanıcıların reklamlardan kurtulmak için tercih ettiği Adblock Plus’ta reklam gösterimine başlanacak olması, ciddi bir tartışmayı da yeniden gündeme getirecek.

Kabul Edilebilir Olacak

Firma tarafından yapılan açıklamalarda olası tepkileri aza indirgemek için reklamların kabul edilebilir ve rahatsız etmeyecek olacağı ifade edildi. Bu durum kullanıcıların tepkilerini biraz dindirmek için kullanılan bir strateji olabileceği de düşünülüyor. Zira reklam gösterimlerinin hali hazırdaki durumunda da yine kullanıcıları rahatsız etmeyecek reklam türleri de bulunuyor.

2011 yılından beri bu konudaki hazırlıklarını sürdürdüğü öğrenilen Adblock Plus, mevcut filtrelemelerine reklam anlaşmalarını yaptığı firmaların reklamlarını ekleyecek. Böylece sitelerde dolaşan kişiler anlaşmalar dahilinde reklam görüntülemeye başlayacak.

Kullanım Oranları Düşebilir!

Adblock Plus için alınan bu karar sonrasında kullanıcıların duruma tepki gösterebileceği de konuşulanlar arasında. Şu anda 100 milyon kullanıcıya sahip olduğu belirtilen Adblock Plus’ın böyle bir düzenleme sonrasında gösterdiği etkiyi yitirmesi, kullanım oranlarının da bu tarih itibari ile düşmesine neden olabilir.

 

KAYNAK :

Bir önceki yazım olan Dünyanın Yarısından Fazlası Offline! başlıklı makalemde Offline hakkında bilgiler vermekteyim.

Etiketler:
Bu alana reklam verin
[ Benzer Yazılar ]
[ Ne Demişler ? ]

İçerik, yazı ara
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Twitter'da Takip Edin !
  • 4 Adımda Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri https://t.co/WOQJCu2NLZ
  • Google Plus Profilim