16
Şubat
2015
1 Yorum
Teknoloji
Bu alana reklam verin

Samsung’a bir patent davasında daha rekor ceza!

Dünyanın en büyük elektronik üreticilerinden olan Güney Koreli Samsung’un başı dertten kurtulmuyor. Firma daha önce olduğu gibi yine sanık sandalyesine oturdu ve suçlu bulundu.

Rembrandt Kablosuz Teknolojiler LP firması tarafından Samsung aleyhine açılan patent ihlali davası, Cuma günü sonuçlandı. ABD Bölge Yargıcı Rodney Gilstrap başkanlığında dördü erkek ve dörtü kadın jüri’den oluşturulan kurul, Rembrandt’ın patentlerini ihlal ettiği gerekçesiyle Rembrandt’ın lehine bir karar vererek sanık durumundaki Samsung’u 15.000.000 milyon dolar ödemeye mahkum etti.

Davaya konu olan patent ihlali sebebiyle açıklama yapan Rembrandt şirketinin avukatı; Bluetooth EDR (gelişmiş veri hızı)  patentlerinin izinsiz olarak cihazlarda kullandığını ve bu sistemi kullanan cihazları satışa sunarak patenti ihlal ettiği gerekçesiyle, Samsung şirketini dava ettiklerini açıkladı.

Samsung ihlali yalanladı ve Rembrandt’ın patentlerini kullanmadığını savundu ancak jüri, Samsung’un savunmasını kanıtlayacak yeterli delili sunamadığına karar vererek şirketi 15.000.000 dolarlık tazminata mahkum etti.

Bir önceki yazım olan Dev Oyun Arşivi Yeniden Satışta! başlıklı makalemde 90 bin oyun, en büyük oyun arşivi ve satıldı hakkında bilgiler vermekteyim.

Bu alana reklam verin
[ Benzer Yazılar ]
[ Ne Demişler ? ]

 • MERY
  Şub 18, 2015 / Saat: 18:38

  KUUSURA BAKMAYINDA BAGIS NEYIN NESI SIZ ACTA ACIKDAMISINIZ BAGIS ISTIOSUNUZ SAYFANIZIN NE KATKISI VAR BUNCA OLEN INSANLARA BUNCA AC OLAN BUNCA KOBANI DE SAVAS BUNCA KUCUK BEDENLERIN YOK OLDUGU BI DUNYADA NEYIN BAGISI?

 • İçerik, yazı ara
  Sponsor
  Sponsor
  Sponsor
  Sponsor
  Sponsor
  Sponsor
  Sponsor
  Sponsor
  Twitter'da Takip Edin !
 • 4 Adımda Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri https://t.co/WOQJCu2NLZ
 • Google Plus Profilim