11
Şubat
2012
Yorum Yok
Benim Dünyam
Bu alana reklam verin

Samsung Galaxy S3 Maceram

Bundan 3 ay kadar önce bir samsung cep telefonu aldım. Alırken satıcı arkadaş telefonuma kasko(cepkask) yaptırmamı tavsiye etti. Bende bu tavsiyeye uyup telefonu almışken 50 lira fazla verip ne olur ne olmaz diye telefonu kasko yaptırdım. Kısa bir süre sonra da hepsiburada.com adresinden (Clear-Coat Samsung Galaxy S3 i9300 Full Body (Görünmez + Çizilmez Kılıf Ömür + Boyu Garanti) adlı ürünü satın aldım ve uyguladım.

Clear-coat’ı alırken internetten baya bir araştırma yapmıştım. Yorumlara baktıkça iştahım kabarmıştı. Çünkü yorumların %95i olumluydu. hatta bazı yorumlarda ABD bu ürünü askeri helikopterlerde kullandığını yazıyordu. Velhasıl ürünü aldım ve uyguladım. Artık telefonum çok şık ve sağlam olmuştu. Bir gün talihsizlik başıma geldi ve telefonum asfalta yüz üstü düştü.

Telefonu kaldırdığımda ekranda cam paramparçaydı. Aklıma o sıra clear-coat’ın sağlamlığı gelmişti ve telefona zarar gelmediğini düşünmüştüm ki, clear-coat‘ı kaldırınca yanıldığımı anladım.. Cihazımın ekranı paramparça olmuştu.. Üzüldüm. Böyle pahalı bir telefonun hele ki böyle pahalı(50 TL) aldığım bir cam kaplamanın telefonumu korumaması acayip zoruma gitmişti ve kazıklandığımı düşünmüştüm. Şoku atlattıktan sonra hemen ‘ı aradım ve durumu izah ettim. Benden bir kaç evrak istediler ve telefonla birlikte tüm istenen evrakları taraflarına gönderdim. Bekledim, bekledim, bekledim..

Beklerken boşta durmuyordum sürekli arıyordum. 3 hafta boyunca ürünün onay beklediğini söylediler. 4. hafta ürünün serviste olduğunu, 5,6,7,8. hafta derken tam 9 hafta sonra yani 2 ay 1 hafta sonra telefonum nihayet elime ulaşmıştı ve kargo ücretinide tarafıma kitlemişlerdi. (tabi bu süre zarfında 76 kere telefon açtım.) Daha sonra 50 liraya aldığım clear-coat adlı ürünün ÖMÜR BOYU GARANTİ’li olduğu aklıma geldi ve onu da hepsiburada.com’a gönderdim. Sağolsunlar gönderi yaparken kargo ücreti almadılar. Ürünü gönderdikten 1 hafta sonra (19.02.2013) hepsiburada.com paketim geldi ve içini açmaya başladım.

Kargoyu açtığımda tekrar bir hayal kırıklığı daha yaşadım. Ürünümü aynı şekilde tarafıma göndermişlerdi ve değişim yapılmamıştı. Hani ömür boyu garantiliydi?, hani ürününüze güveniyordunuz? ürününüz o kadar sağlamdı da benim ekranım niye kırıldı?

50 liraya clear-coat’ı alacağına git 10 liraya aynı görevi gören bir ürün al 40 liran cebine kalsın.

Yani anlayacağınız dostlarım bunların hepsi hikaye, hepsi pazarlama taktiği..

Cepkask 9 hafta telefonu göndermez, hepsiburada.com ömür boyu garanti verdiği ürünü dalga geçer gibi eski ürünü tekrar gönderir ve değiştirmez. Umarım bu yazımın sizlere bi faydası olur ve bu gibi firmalardan ürün alırken bir daha düşünürsünüz..

Bir önceki yazım olan Yeni Telefonum: LG G3 D855 32GB başlıklı makalemde hepsi burada, hepsiburada ve hepsiburada.com hakkında bilgiler vermekteyim.

Bu alana reklam verin
[ Benzer Yazılar ]
 • Kart27 ve Otobüs cambazlığı..


  Efendim, 23.01.2011 tarihinde saat 21:55 sularında arkadaşım Deniz ile otobüs durağında otobüs beklerken bir anda aklıma kartımın[...]
 • Hayat Medikal iPhone Dolandırıcılığı!


  14.03.2014 tarihinde bir telefon geldi ve hayat medikal sağlık ürünleri kartı kazandığımı. bunun yanı sıra yurt içi ve yurt dışı u[...]
 • Trafik Canavarları


  Bir pazar günü, evde dinlenirken uzun bir süre sonra canımın sıkıldığını hissettim. Aldım arabayı Bulut‘un yanına doğru yol alm[...]
 • Yeni Telefonum: LG G3 D855 32GB


  Teknoloji artık hayatımızın içine, damarlarımıza kadar işlemiş durumda. Hal böyle olunca, web sayfalarıyla bu kadar haşır neşir bir[...]
[ Ne Demişler ? ]

İçerik, yazı ara
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Twitter'da Takip Edin !
 • 4 Adımda Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri https://t.co/WOQJCu2NLZ
 • Google Plus Profilim