30
Mayıs
2016
Yorum Yok
Bilgisayar
Bu alana reklam verin

Samsung’tan 270 TL’ye Bilgisayar

En küçük bilgisayar olma özelliğine sahip Raspberry Pi piyasada 15 TL’ye satılırken bu modele alternatif olarak Samsung da oldukça ilginç bir cihazı piyasaya sundu. ARTIK adı verilen bu bilgisayarda çok daha kullanışlı bir sistem ortaya çıkartılırken cihazın fiyatının 99 dolar olduğu belirtildi.

Samsung’un Geliştirici Konferans’ında yapılan açıklamada nesnelerin interneti tanımlaması kullanırken oldukça farklı bir işleyiş amaçlanıyor. Tizen 3.0 güncellemesi bulunan cihaz üstelik özel bir bulut sistemi de kullanılmış durumda.

ARTIK 10 modülleri adı verilen sistem internete bağlanmayı başaran tüm cihazların tek bir merkez üzerinden kontrol edilmesini sağlıyor. Bu açıdan işlevsel olan cihaz sayesinde pek çok cihazın tek bir kumandadan kontrol edilmesinin amaçlandığı için Geleceğe yönelik de bu tür cihazların beğenilmesi ve tercih edilmesi bekleniyor.

IoT (Internet of Things) orijinal adıyla kullanıma sunulan bilgisayar oldukça işlevsel özelliklere sahip olmasının yanı sıra donanım olarak da fiyatına göre oldukça yüksek özelliklerde.

ARTIK teknik özellikleri ise şöyle;

ARM Cortex işlemci

A15x4@1.5GHz + A7x4@1.3GHz hız

2GB LPDDR3 bellek

3MP ve 30 fps kamera

802.11 a/b/g/n/ac ağ bağlantısı

USB 2.0 ve USB 3.0

Cihazım Türkiye’deki satış fiyatı hakkında ise henüz net bir bilgiye sahip değiliz.

Bir önceki yazım olan Apple'a Rakip HP Pavillion All in One başlıklı makalemde Apple ve HP Pavillion All in One hakkında bilgiler vermekteyim.

Etiketler:
Bu alana reklam verin
[ Benzer Yazılar ]
[ Ne Demişler ? ]

İçerik, yazı ara
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Twitter'da Takip Edin !
  • 4 Adımda Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri https://t.co/WOQJCu2NLZ
  • Google Plus Profilim