Şerefsiz Taksici!

tarafından
32
Şerefsiz Taksici!
REKLAM ALANI

Daha önce taksicilerle ilgili bir çok yazı okumuş, hikaye duymuştum. Bir çoğu için yok yaa bu kadar da olmaz diyordum ama evet, oluyormuş.

Bir gece arabamın bende olmadığı bir günde eşimle beraber evime yakın yerde bulunan gaziantep otogar’ında taksiye bindik. Gideceğimiz mesafe maksimum 1-2 km’lik yer. Taksiye bindik, bi güzel gece tarifesini de açtı ve yola koyulduk. İneceğimiz yere vardık ve indik. Cebimden 10 lira çıkarıp taksiciye verdim ve olaylar başladı;

t: taksici
b: ben

T: Abi bi 5 lira daha at.
B: Ama taksimetre 10 lira yazdı.
T: Abi normalde kısa mesafeye gelmiyoruz, bari 2-3 çorba parası at sabah 6’dan beri ayaktayım.
B: Kardeş dilenci misin taksici mi? benim için mi 6’dan beri ayaktasın. Zaten gece tarifesi açtın üstüne birde fazla para istiyorsun, ayıp değil mi?

Dememle birlikte hışımla gaza bastı ve gitti.

Bu tür ve buna benzer olaylarla günlük hayatta binlerce insan karşılaşıyor. Taksicilerin büyük bir çoğunluğunun bu şekilde olduğunu, nitekim İstanbul Atatürk Hava limanı saldırısından sonra kişi başı 100$‘a insanları taşıması beni ve benim gibi düşünenleri yanıltmadı.

Velhâsıl-ı Kelâm taksici kişi, çok adi ve şerefsizsin!

Dipnot: Şerefiyle, namusuyla ve hakkıyla taksicilik yapanlara sözüm yok. Bu yazdıklarım tamamen yukarıda anlattığım zihniyette olan taksiciler için geçerlidir.

Bir önceki yazım olan 4 Adımda Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri başlıklı makalemde duolingo nedir, ingilizce öğrenme ve kolay ingilizce öğrenme yöntemleri hakkında bilgiler vermekteyim.

REKLAM ALANI