19
Nisan
2016
Yorum Yok
Teknoloji
Bu alana reklam verin

Skype’a Bot Geldi

Windows Live Messenger kadar popüler olmasa da sohbet konusunda tercih edilen uygulamalardan olan Skype’a yeni bir özellik daha eklendi. Skype hakkında yapılan açıklamalarda sisteme entegre edilen botlar sayesinde pek çok işlemin kolay bir şekilde yapılabileceği belirtilirken bu botların bir uygulamada kullanılması da farklı bir durum oluşturdu.

Özel bir etkinlikte yapılan bu açıklamalarda botların kişilerin programı kullanırken yaşadığı sorunlara yardımcı olmasıyla oluşturulduğu ve kişilerin yaşadığı sorunlarda botlardan yardım alarak kolay bir şekilde işlem yapabileceği açıklandı. Botlardan istenilecek şeylerin gerçekleştirileceği belirtilirken kişi hakkında bilgi almak ya da detaylı bir şekilde araştırma yapmak isteyen kişiler botlar sayesinde bu işlemlerini yapabilecek.

Microsoft tarafından yapılan açıklamada bot sisteminde özel bir yapay zeka kullanıldığını söylenirken yapay zekası sayesinde sorulan sorulara uygun bir şekilde yanıt vererek botlar kişilere yardımcı olacak. Skype için geliştirilen bot sistemi şu anda sadece yazılı bir şekilde kullanılabiliyor. Herhangi bir şekilde sözlü konuşma yapamayan botun ilerleyen dönemlerde daha da geliştirilmesi beklenirken bot sistemi ile başlayan yeniliklerin nasıl devam edeceği de merak ediliyor.

iOS, Android ve Windows için kullanıma sunulmuş olan bot özelliği, aynı zamanda geliştirilebilir durumda. Skype tarafından kullanıma sunulan özel geliştirme programı sayesinde bot çok farklı özellikler kazanabilir.

 

Bir önceki yazım olan Apple'dan Küfre Özel Sansür Gelecek başlıklı makalemde Apple ve küfür hakkında bilgiler vermekteyim.

Etiketler: ,
Bu alana reklam verin
[ Benzer Yazılar ]
[ Ne Demişler ? ]

İçerik, yazı ara
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Twitter'da Takip Edin !
  • 4 Adımda Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri https://t.co/WOQJCu2NLZ
  • Google Plus Profilim