18
Nisan
2016
Yorum Yok
Teknoloji
Bu alana reklam verin

WhatsApp Şifrelemesi Ne İşe Yarayacak?

Mesajlaşma konusunda özellikle Blackberry tarafından yıllar önceden beri kullanılan özel bir şifreleme sisteminin benzeri WhatsApp’ta da kullanılmaya başlandı. WhatsApp tarafından yapılan resmi açıklamalar ile duyurusu yapılan bu özellik sonrasında kişilerin mesajlaşma sırasında uçtan uca şifreleme sistemini kullanacağı ve böylece başka birilerinin mesajları okuyamayacağı belirtildi.

Üstelik kullanıcıların herhangi bir ek işlem yapmasına gerek kalmadan WhatsApp üzerinden sunulan bu hizmet sayesinde güvenlik üst seviyeye çekilirken sadece metin mesajlarının değil fotoğraf ve videolarının dahi şifreleme yolu ile karşı tarafa gönderileceği açıklandı. Peki, tüm bunlar ne anlam ifade ediyor?

3. Kişilere İzin Yok!

WhatsApp için geliştirilen yeni şifreleme özelliği sayesinde kişilerin yazılan yazıları sadece karşı tarafın okunması sağlanırken hacker gibi kötü niyetli kişilerin sistemlere giriş yapması halinde dahi mesajları şifreli bir şekilde görmesi ve öğrenememesi sağlanıyor.

Güvenlik Üst Seviyede!

Bu açıdan uygulama üzerinden yapılan görüşmelerde güvenlik en üst seviyeye çıkartılırken herhangi bir şekilde güvenliğin ihlal edilmesi ya da şifreleme sisteminin kırılması mümkün değil. Bu açıdan WhatsApp ile birlikte sunulan bu özellik kullanıcılar tarafından beğenilirken çok daha fazla kişi tarafından bu özellik sayesinde programın kullanılmaya başlanması bekleniyor. 

Güncel sürüm WhatsApp yüklemek için WhatsApp İndir sayfamıza göz atabilirsiniz.

KAYNAK :

Bir önceki yazım olan 4.5G Uyumlu Akıllı Telefonlar Nisan 2016 başlıklı makalemde 4.5 uyumlu samsung telefonlar, 4.5g ve 4.5G Kontrolü hakkında bilgiler vermekteyim.

Etiketler: ,
Bu alana reklam verin
[ Benzer Yazılar ]
[ Ne Demişler ? ]

İçerik, yazı ara
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Twitter'da Takip Edin !
  • 4 Adımda Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri https://t.co/WOQJCu2NLZ
  • Google Plus Profilim