18
Nisan
2016
Yorum Yok
Wordpress
Bu alana reklam verin

WordPress 4.5 Sürümü Yayınlandı!

WordPress 4.5 olarak adlandırılan yeni sürüm ile birlikte pek çok konuda güncelleme ve iyileştirmeler yapılırken kullanıcıların site admin paneli üzerinden yeni güncellemeyi alabileceği belirtildi. Bugüne kadar pek çok yönetim sistemlerine göre ön plana çıkmayı başaran ve kullanıcıların tercih ettiği WordPress yeni güncellemeler ile birlikte daha güvenli ve hızlı bir yayın imkanı sağlarken en son güncelleme ile birlikte WordPress 4.5’in bu konuda daha iyi bir deneyim sunacağı belirtildi.

Haber sitelerinden e ticaret sitelerine kadar farklı platformlarda kullanılabilen ve bu esnekliği sayesinde daha çok kişi tarafından tercih edilen WordPress pazar payının yüzde 25’ini elinde bulundururken ücretsiz olması sayesinde pek çok kişi tarafından da tercih edilme sebebi olarak görülüyor.

WordPress 4.5 sürümü ile gelen en önemli özellik link verme konusunda yaşanırken önceden metin içerisinden link vermek isteyen kişilerin özel bir panelden ayar yapması gerekirken satır içi bağlantı bu panelin yerini almış durumda. Kişilerin metin üzerinden link vermek istediği durumlarda satır içi bağlantı verme menüsünü kullanması gerekirken yeni açılacak kutucuğa linkin yapıştırılması yeterli olacak.

Ayrıca tema bölümünde yapılan yenilik ile birlikte sadece internet tarayıcıları üzerinden değil tablet ya da cep telefonları üzerinden de temaların nasıl göründüğünün kontrol edilmesi ve tema üzerinden ayarlarını yapılabilmesi artık mümkün.

 

KAYNAK :

Bir önceki yazım olan WordPress Emoji ile İçerik Değerlendirme Eklentisi başlıklı makalemde emoji, emoji derecelendirme ve emoji eklentisi hakkında bilgiler vermekteyim.

Etiketler:
Bu alana reklam verin
[ Benzer Yazılar ]
[ Ne Demişler ? ]

İçerik, yazı ara
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Twitter'da Takip Edin !
  • 4 Adımda Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri https://t.co/WOQJCu2NLZ
  • Google Plus Profilim