17
Mart
2016
1 Yorum
Güncel
Bu alana reklam verin

Yabancı Dizi ve Film İzleyerek İngilizcenizi Geliştirin

en-iyi-yabanci-diziler
İngilizce öğrenirken veya pekiştirirken en etkili yöntemlerden biri de dinlemektir. Yabancı film ve dizileri izleyerek insanların konuşma şekillerini, daha çok hangi kelimeleri nasıl ve nerede kullandıklarını dinleyerek ingilizcenizi çok ciddi oranda ilerletmeniz mümkündür. Özellikle bu dizi ve filmleri yabancı alt yazılar ile izlerseniz hem dinleyebilir hem de okuyabilirsiniz. Bu şekilde konuşulanları daha net bir şekilde anlamanız mümkün olacaktır. Dil öğrenirken tavsiye edilen şeylerin en başında pratik yapmak gelir. Bu pratiğinizi yaparken insanlar ile konuşabilir ve dili kullanır bir halde olabilirsiniz. Ama aynı zamanda her gün yabancı dilde bir film izlemeniz sizin için çok faydalı olacaktır. Film izlerken konuşulanları anlamasanız dahi gördüğünüz sahneden olayı az çok tahmin etme imkanınız vardır. Bu şekilde aynı filmi alt yazı ile birkaç defa izledikten sonra filmde sürekli geçen kelimeler dikkatinizi çekmeye başlayacaktır. Aynı zamanda yabancı alt yazılar ile izlenen filmlerde kelimelerin yazılışlarını görmek gibi de bir avantaja sahip olacaksınız. Bu şekilde dili daha net ve hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.  Ayrıca ihtiyacınız olduğu zamanlarda https://www.bogazicitercume.com.tr/fransizca-tercume sitesinde yer alan hizmetlerden de faydalanabilirsiniz. Bu şekilde dil öğrenme aşamasında, resmi bir tercümeye ihtiyacız olur ise bu işlemi de kolaylık ile halletmiş olacaksınız.

İzlemek istediğiniz bir filmin dilediğiniz dilde çevirisi ve alt yazısı yok ise Rusça tercüme gibi hizmetler veren kurumlardan destek alabilirsiniz. Bu şekilde filmi dilediğiniz dilden izleyebilmeniz mümkün olacaktır. Film ve dizi izlemek zevkli bir aktivite olduğundan dolayı dil öğrenirken sizi çok bunaltmayacaktır. Aslında buna biraz da öğrenmenin eğlenceli yolu denebilir. En azından kulak aşinalığı, cümle kuruluşlarını az çok görme ve günlük hayatta kullanılan konuşma tipi ile kelimeleri az da olsa anlamak için bu yöntem çok uygundur. İlk başta belki çok fazla anlayamayabilirsiniz fakat zaman içerisinde çok fazla etkisini göreceksiniz. Günümüzde sadece film ve dizi izleyerek dil öğrenmiş olan birçok insan vardır.

Dil öğrendikten sonra çeşitli alanlarda çalışabilirsiniz. Örneğin Japoncayı çok iyi öğrenen birey internet üzerinden Japonca tercüme edilmiş makale satabilir ve bundan para kazanabilir. Dil bilmek, hele ki İngilizce bilmek bu devirde artık hepimizin sahip olduğu bir kriter olmalıdır. En basitinden yurtdışına tatile gittiğinizde bile bir su almak için dahi olsa yabancı dile ihtiyaç duyarsınız. Ayrıca yurtdışında arkadaşlar edinebilir ve onlar ile güzel sohbetler içerisine de girebilirsiniz. Tüm bunlar için en az bir yabancı dil bilmek yeterli olacaktır. Ayrıca günümüzde firmalarda eleman seçerken bu kritere son derece önem vermektedirler.

Bir önceki yazım olan Google Mültecilere Yardım Kampanyası başlıklı makalemi de okumanızı öneririm.

Bu alana reklam verin
[ Benzer Yazılar ]
[ Ne Demişler ? ]

 • 911aile
  Mar 18, 2016 / Saat: 10:00

  çook faydalı bilgiler vermişsiniz çook teşekkürler..

 • İçerik, yazı ara
  Sponsor
  Sponsor
  Sponsor
  Sponsor
  Sponsor
  Sponsor
  Sponsor
  Sponsor
  Twitter'da Takip Edin !
 • 4 Adımda Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri https://t.co/WOQJCu2NLZ
 • Google Plus Profilim