28
Haziran
2016
Yorum Yok
Genel
Bu alana reklam verin

YouTube Kazançlarına Vergi Geliyor!

Online olarak Adsense gibi servisler üzerinden gelir sağlayan kişilerden bugüne kadar vergi alınmazken, bu konu sık sık tartışmalara yol açıyordu. Özellikle yüksek miktarlarda kazanç sağlayan kişilerin herhangi bir vergi ödemesi yapmadan gelir sağlaması, bu konuda düzenlemelerin de zorunlu olarak yapılmasına neden olurken, Maliye Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamada online gelirler için vergi sisteminin yürürlüğe sokulacağı belirtildi.

Geçtiğimiz hafta içerisinde yapılan açıklamada sosyal platformlarda reklam yapan kişilerden, Youtube gibi servisleri kullanarak kazanç sağlayan kişilere kadar online kazançlara yönelik yeni bir sistemin getirileceği ve artık kazançlar üzerinden vergilendirmenin yapılacağı açıklandı.

Online servislerden elde edilen kazançların ve reklam pastasının her yıl büyüdüğüne dikkat çekilen açıklamada kişilerin hesaplarının kontrol edilmeye başlandığı ve online gelir elde edilen kişilerden bu yönde vergilendirme yapılmaya başlanacağı açıklandı.

Türkiye’de vergi vermek istemeyen pek çok kişinin KKTC üzerinden işlemlerini yürüttüğünün de tespit edildiği açıklanırken, bu durumdaki kişiler için de önlemlerin alınacağı belirtildi.

Youtube Temsilcilik Açabilir

YouTube tarafından Türkiye’de açılan bir ofis olmadığı için bu konuda işlemler tam olarak yapılmazken, yetkililer tarafından yapılan açıklamada bu ofisin açılmasının da zorunlu olduğunu söyledi. Konuyla ilgili önümüzdeki günlerde kapsamlı bir mevzuatın hazırlanması bekleniyor.

Bir önceki yazım olan Affet Bizi Yusuf Amca.. başlıklı makalemde Basmacı Yusuf, izmirli Yusuf Amca ve Yosef Hobe hakkında bilgiler vermekteyim.

Etiketler:
Bu alana reklam verin
[ Benzer Yazılar ]
 • Mesnevi’den


  Yıllar önce, çok uzaklarda bir adam varmış. Bu adam çalışmak amacı ile çok uzaklara gitmiş ve yıllarca çalışmış. Sonunda memleke[...]
 • Twitter ve İnsan Egosu


  Tanınmak, bilinmek, sözlerinizin ve hareketlerinizin imrenilmesi, alkışlanması insanoğlunun en eski alışkanlığıdır. Hiç tarih sürec[...]
 • Sony Xperia E5 Türkiye’de Ne kadar?


  Telefon modellerinde daha fazla ilgi görmeye başlayan Sony, bu konuda daha iyi ürünler yaparken aynı zamanda fiyat performans açısından d[...]
 • Gaziantep Doğalgaz Mühendislik Firmaları


  Gaziantep Mühendislik Firması GAZ-Kent Gaziantep Doğalgaz Mühendislik 2012 yılında Gaziantep ilinde doğalgaz sektöründe faaliyet göst[...]
[ Ne Demişler ? ]

İçerik, yazı ara
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Twitter'da Takip Edin !
 • 4 Adımda Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri https://t.co/WOQJCu2NLZ
 • Google Plus Profilim