5
Ekim
2016
Yorum Yok
İnternet
Bu alana reklam verin

Youtube Mp3 İndirme Sitesine Dev Tazminat!

Son dönemlerde daha da popüler hale gelen ve kişilerin YouTube üzerindeki videoları mp3 haline çevrilmesini sağlayan internet sitesi ciddi bir tehlikeyle karşı karşıya kaldı. Sisteme kullanıcıların yoğun bir ilgi göstermesi MP3 ve buna bağlı olarak korsan yayıncılığında daha kolay bir şekilde yayılmasını sağlarken, pek çok firma bir araya gelerek internet sitesi için dava açma kararı aldı.

Tazminat Talebi 150 Bin Dolar

Türkiye’de de oldukça yüksek bir ilginin gösterildiği bu internet sitesinin önümüzdeki günlerde mahkemede savunma verecek olması yüklü bir tazminat davasıyla sonuçlanacak bir mahkemenin de yapılmasına neden olabilir. Öyle ki telif hakkı açık bir şekilde ihlal edildiğinden dolayı yapılacak herhangi bir savunmanın mahkeme tarafından kabul edilmesi çok mümkün görünmüyor. Bu nedenle de firmanın bu işlemlere izin vermesi nedeniyle yüklü bir cezaya çarptırılmasına da kesin gözüyle bakılıyor.

Youtube-mp3.org  için bir araya gelen firmalar arasında Sony Music, Universal Music Group, Capitol Record ve Warner Bros. gibi firmalar da bulunuyor. Bu bakımdan internet sitesine açılan dava uluslararası alanda da ilgi çekmiş durumda. Mahkeme tarafından verilecek karar üstelik bu alanda aynı şekilde hizmet veren diğer internet siteleri için de bir anlamda örnek ve caydırıcı olabilecek durumda. Bu açıdan internet dünyasının büyük bir bölümü şimdiden mahkeme tarafından verilecek kararı beklemeye başlamış durumda.

 

KAYNAK :

Bir önceki yazım olan Son Günlerin Kaçırılmaması Gereken Teknoloji Haberleri! başlıklı makalemde teknoloji haberi hakkında bilgiler vermekteyim.

Etiketler:
Bu alana reklam verin
[ Benzer Yazılar ]
[ Ne Demişler ? ]

İçerik, yazı ara
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Twitter'da Takip Edin !
  • 4 Adımda Kolay İngilizce Öğrenme Yöntemleri https://t.co/WOQJCu2NLZ
  • Google Plus Profilim